Jak wybrać prezent na pierwszą komunię?

Warto wiedzieć, że Pierwsza Komunia Święta jest wyjątkowym dniem nie tylko i wyłącznie dla dziecka, ale również jego rodziców czy najbliższych. Należy zaznaczyć, że zrozumienie podniosłości i rangi wspomnianego wydarzenia w zdecydowanej większości przypadków może przekraczać możliwości dziecka. Jaki prezent na pierwszą komunię wybrać?

Moja pierwsza spowiedź

Rodzice muszą mieć świadomość, że pierwsza spowiedź jest niezwykle istotnym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Jak wiadomo dziecko przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej jeszcze nigdy nie miało przyjemności uczestniczyć we wspomnianym sakramencie. Rekomendowane jest zatem właściwe przygotowanie swojej pociechy do tego wydarzenia. Książka będzie w stanie dziecku odpowiednio wyjaśnić dlaczego ludzie grzeszą, a także czym dokładnie jest sumienie. Ilustrowany przewodnik biskupa Antoniego Długosza w niezwykle zrozumiały sposób jest w stanie odsłonić wszystkie tajemnicę spowiedzi świętej. Ponadto pozycja zawiera liczne rady i wskazówki.

Wersety dla dziewczynek (pudełko)

Pozycja zawiera aż 50 dwustronnie zadrukowanych kart, na których znajdują się wersety z Pisma Świętego. Ogromnym atutem jest również fakt, że we wspomnianym pudełku znajduje się książeczka z rocznym planem na czytanie Biblii. Warto również wiedzieć, że w pudełku znajduje się sto niesamowitych wersetów, które koniecznie powinna poznać praktycznie każda dziewczynka przystępująca do Pierwszej Komunii Świętej.

Biblia domowa z obwolutą. Jezus Miłosierny

Trzeba mieć świadomość, że Biblia domowa z obwolutą jest ekskluzywnym wydaniem nie tylko Starego, ale również Nowego Testamentu. Koniecznie należy również zaznaczyć, że pozycja zawiera 121 wyjątkowych  ilustracji Gustave a Dor, które nawiązują do istotnych XIX-wiecznych wydań. Książka ceniona jest ze względu na specjalne wydarzenia rodzinne. W ten sposób wspomniana Biblia może być prawdziwą rodzinną kroniką.

Pismo Święte ST i NT (biała oprawa)

Książka przeznaczona jest nie tylko dla dziecka, ale również całej rodziny. Należy zaznaczyć, że jest to pierwszy przekład w trzecim tysiącleciu. Pozycja ponadto została opracowana z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła. Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu cenione jest za niezwykłą wierność oryginalnemu tekstowi. Dziecku najbardziej spodoba się fakt, że autorzy uniknęli zarówno w przypisach, jak i komentarzach bardzo specjalistycznego teologicznego języka. Nie tylko dziewczynki, jak i chłopcy będą mogli bardzo sprawnie korzystać z omawianej pozycji przede wszystkim dzięki przejrzystemu i nowoczesnemu układowi graficznemu.

Wstążka pliki psd utworzone przez alexandercho - pl.freepik.com